De jonge Duitse mezzosopraan Maria Eichler verovert met haar warme stemkleur en sterke podiumprésence luisteraars in binnen- en buitenland. Als soliste zong ze in operaproducties, concerten en oratoria op internationale podia. Tot haar recente bijzondere optredens horen onder andere soli in opera’s zoals ‘Alessandro’ van Händel in samenwerking met het Theater Bamberg en het Freiburger Barock Orkest, evenals ‘Flammen’ van Schreker (Opera Accelerator, Litouwen) en de hoofdrol in ‘Dido & Aeneas’ en ‘Eugene Onegin’ (HfMT Hamburg, Duitsland).
Haar uitgebreide ervaring in het concertvak strekt zich uit over de altsoli in Bachs passies, oratoria en verschillende cantates, zoals ‘Elias’ van Mendelssohn, het ‘Stabat Mater’ van Pergolesi, het ‘Gloria’ en ‘Magnificat’ van Vivaldi, het Mozart Requiem en verschillende andere missen, het ‘Alexanderfest’ van Händel en de ‘Petite Messe Solennelle’ van Rossini.
Haar repertoire is divers en omvat een breed scala aan werken, van klassiek tot hedendaags.
In 2023 was zij solist tijdens het Gaudeamus Festival in Utrecht en het Grachtenfestival in Amsterdam, waar zij zong in Daan Geysen’s prijswinnende compositie. Daarnaast was ze in 2022/2023 artiest in het Young Artists Program ‘NKK NEXT’ van het Nederlands Kamerkoor.
In 2024 was Maria te horen in hedendaagse concerten met Claron McFadden en het Tactus Ensemble in Lyon, Frankrijk, en bij het KLARA Festival in Brussel. Haar productie ‘Stemmen van Glas’ was te zien tijdens LUNALIA Lift Off in België.
Daarnaast zingt Maria in verschillende ensembles en koren, zoals Studium Chorale (NL), Flanders Bach Consort (BE), Vokaalensemble Piacevole (NL), Edvard Grieg Koren (NO) en Lauschwerk (GER).
https://www.mariaeichler.com/




